Jeżeli nasze dziecko jest zdrowe i nie choruje zbyt często, to możemy sobie powiedzieć, że jesteśmy szczęściarzami. Natomiast coraz częściej małe dzieci chorują na infekcje górnych dróg oddechowych i choroby gardła. Ciągle powtarzające się infekcje są wielką udręką zarówno dla maluchów jak i dla ich rodziców. Takie dzieci chorują bardzo często, nawet po kilka razy w miesiącu.
Portal http://www.zabobon.pl/usuwanie-migdalkow-u-dzieci/ porusza problem zapobiegania licznym chorobom zapalenia gardła i proponuje usunięcie u dzieci trzeciego migdałka. Ciągłe infekcje gardła, prędzej czy później mogą doprowadzić do anginy. Podczas tej choroby ból gardła u małego dziecka czy u starszego jest naprawdę bardzo trudny do zniesienia. Dzieci cierpią i wiele tracą ze swojego codziennego życia, przebywając wciąż w domu lub w szpitalu.
Ponadto bardzo często zdarza się, że niektóre dzieci chrapią podczas spania lub śpią z otwartą buzią, ponieważ jest im ciężko łapać oddech tylko przez nos, który bardzo często jest zapchaną wydzieliną.
Te wszystkie przesłanki są powodem by udać się do lekarza laryngologa, który, poprzez specjalne badania, stwierdzi czy dziecko nie ma zbyt przerośniętych migdałków. Gdy okaże się, że tak i że to one są przyczyną ciągłych zachorowań, warto jest zdecydować się na ich usunięcie.
Zabieg usuwania migdałków u dziecka jest zabiegiem łatwym i prostym. Jednak do jego wykonania muszą być specjalne przesłania i odpowiednie zalecenia lekarskie. Lekarz po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu stwierdza czy dziecko nadaje się do wykonania danego zabiegu, jeśli tak to kieruje dziecko na oddział szpitalny. Uważa się jednak, że usunięcie migdałków jest ostatecznością. Można je leczyć poprzez wykorzystywanie odpowiednich, sterydowych leków lub można też obserwować je w trakcie procesu rośnięcia dziecka. Zdarza się bowiem tak, że w trakcie wzrostu dziecka migdałki pozostają wciąż takie same a więc z czasem nie są już zbyt duże. Przez taki fakt, może się zdarzyć, ze dziecko które chorowało we wczesnym dzieciństwie, z czasem przestanie już chorować.
Wiedzieć bowiem również należy, że usunięcie migdałków może całkowicie nie przyczynić się do zaprzestania przechodzenia, przez dziecko, przez choroby. Migdały to potrzebny narząd w ludzkim organizmie. Migdały dają odporność, bowiem produkują to co jest organizmowi niezbędne. Dlatego też decyzja usunięcia migdałków u dzieci powinna być zawsze przemyślana i bardzo dobrze skonsultowana z lekarzem. Często zdarza się, że jednak nie ma potrzeby usuwania migdałków, ponieważ organizm sam poradził sobie z wszelkiego rodzaju infekcjami i dziecko przestało już tak często chorować.
Przeczytaj też: http://www.metalzine.pl/wysypka-skorna-u-dzieci-czego-objawem-moze-byc/