Biznes lunch - trzy rzeczy, o których warto pamiętać przed organizacją

Biznesowy lunch to nie tylko przerwa na jedzenie w trakcie godzin pracy, ale przede wszystkim doskonała okazja, by porozmawiać o planach firmy i ustalić konkretną strategię działania przedsiębiorstwa. Spotkania tego typu organizuje nierzadko przyszły pracodawca, by zweryfikować nadesłane przez ochotnika na dane stanowisko CV. O czym zatem należy pamiętać, organizując business lunch?

Zaplanuj wszystko

Jeśli organizujesz spotkanie po raz pierwszy, z konkretnym partnerem biznesowym, pamiętaj, iż powinno odbyć się ono w siedzibie firmy. Rozmowy w restauracji często odbierane są jako próba zakamuflowania niewygodnych faktów, na temat przedsiębiorstwa. Kiedy masz do czynienia z zagranicznym partnerem, zadbaj o to, by przedstawiciel Twojej firmy odebrał go z lotniska. Jeśli rozpoczynasz rozmowy z poważnym przedsiębiorcą, przywitaj go osobiście. Warto pokazać, że rozmowy z nim traktujesz poważnie.

Wybór miejsca spotkania

Zadbaj o to, by miejsce, w którym prowadzone będą rozmowy, wyglądało profesjonalnie i poważnie. Jeśli Twoja firma ma siedzibę w stolicy, przejrzyj dostosowane do tego spotkań lokale, wpisując w wyszukiwarkę Google frazę: business lunch Warszawa. Pamiętaj, by wybrać sprawdzone miejsce. Jeśli spotykasz się po raz kolejny z zagranicznym klientem, wybierz lokal, który swoim menu i wystrojem będzie nawiązywał do polskie tradycji, jak choćby http://naskrajnej.pl/biznes-lunch/.

Etykieta i savoir-vivre

Warto pamiętać, że business lunch to nie jest spotkanie towarzyskie. Nie należy zatem poruszać tematów osobistych. Najczęściej prowadzą one bowiem do kłótni i niepotrzebnego poczucia zakłopotania. W czasie spotkania nie zamawiaj również alkoholu. Przełamuje on bariery, ale jego spożywanie w trakcie business lunchu odbierane jest jako zachowanie w złym tonie. Pamiętaj również o zachowaniu kultury osobistej i zasad savoir-vivru.

Spotkania biznesowe są w Polsce bardzo popularne, Ich organizacja nie jest trudna, ale warto zadbać o każdym szczególe, by Twoja firma cieszyła się poważaniem i szacunkiem w oczach przyszłego wspólnika interesów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here