Leczenie Adhd u dzieci w Bydgoszczy

Diagnoza lekarska dziecka zawsze jest ogromnym szokiem dla każdego rodzica. Na szczęście współczesna medycyna oferuje wiele nowatorskich rozwiązań, których natychmiastowe wdrożenie może przynieść wiele pozytywnych efektów i znacznie poprawić jakość życia naszej pociechy. Tak dzieje się w przypadku Adhd, które jest zespołem nadpobudliwości psychoruchowej. Dotyczy zaburzeń zachowania i nie powinno być bagatelizowane, żeby wraz z wiekiem dziecka nie zaburzało jego rozwoju.

Leczenie Adhd u dzieci w Bydgoszczy (https://athleticomed.pl/nasz-zespol/psychiatra-bydgoszcz/psychiatra-i-psychologia-dzieci-bydgoszcz/adhd/) obejmuje kompleksową obsługę małego pacjenta. Wizyty obejmują wywiad doświadczonego psychologa z rodzicami. Następnym etapem jest obserwacja i diagnoza dziecka oraz spotkania diagnostyczne ze specjalistami psychologii lub psychiatrii. Efektem wizyt jest przygotowanie pisemnej opinii przez zespół diagnozujący. Rodzic może być spokojny, ponieważ lekarz psychiatra omówi z nimi wyniki badań i zaleci odpowiednie postępowanie z podopiecznym.

Jakie są objawy Adhd u dziecka?

Są to zaburzenia uwagi i koncentracji. Dziecko ma trudności ze skupieniem się nad wykonywana czynnością. Nie słucha, jest rozkojarzone, zapomina o ważnych rzeczach. Przez swoje roztargnienie gubi różne przedmioty. Ma problem z wykonywaniem obowiązków domowych. Unika czynności, które wymagają zaangażowania i dłuższego skupienia uwagi. Porywczość jest zauważalna w braku cierpliwości, podejmowaniu działań ryzykownych, przeszkadzaniu innym i wchodzeniu rozmówcy w słowo. Gdy dziecko jest w grupie, nie potrafi zaczekać na swoją kolej. Widoczna jest również potrzeba ciągłego, często bezcelowego ruchu. Gdy musi być spokojne, wierci się, ma ciągłą potrzebę mówienia lub nagle staje się nieaktywne. Podczas zabawy głośno mówi. Jego zachowanie bywa nieadekwatne do sytuacji.

Jak postępować z dzieckiem mającym Adhd?

Najważniejsza jest wizyta u specjalisty. Często potrzebna jest kompleksowa pomoc psychologa, psychiatry, pediatry i neurologa. Terapia dla każdego podopiecznego jest opracowywana indywidualnie. Istotny jest tutaj jego wiek, stan zdrowia, intensywność i liczba objawów chorobowych oraz reakcja na zastosowane leczenie. Bardzo dobre skutki przynosi też terapia rodzinna. Podstawowym działaniem w tym przypadku są regularne wizyty u lekarza. Psychoterapia przynosi wiele korzyści. Niekiedy podawane są leki, których głównym zadaniem jest działanie uspokajające na dziecko i poprawiające jego koncentrację. Warto podejść do leczenia w sposób odpowiedzialny i optymistyczny. Szybka reakcja na pewno przyniesie upragnione rezultaty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here