Liposukcja – przygotowanie i przebieg zabiegu

Czasami zdrowa, zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia nie wystarczają do osiągnięcia wymarzonej figury. Kiedy podejmowane dotąd kroki nie przekładają się na zmniejszenie obwodów ciała warto rozważyć zabiegi medycyny estetycznej.

Liposukcja – co to jest?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów modelowania sylwetki jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Dzięki temu zabiegowi medycyny estetycznej można usunąć tłuszcz z różnych części ciała, np. z ramion, pleców, brzucha, bioder i ud. Decydują się na niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Jeżeli chodzi o taki zabieg jak liposukcja cena wynosi zwykle kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, z jakiej partii ciała chcielibyśmy odessać tłuszcz. Poszukując odpowiedniej kliniki przeprowadzającej liposukcję warto zwrócić uwagę na opinie klientów zamieszczone na forach internetowych. Warto także udać się w kilka różnych miejsc i zapytać o doświadczenie chirurga przeprowadzającego zabiegi. Wybór sprawdzonego profesjonalisty jest w tym przypadku kluczowy.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jak już wspomniano zabieg ten wiąże się z wysokimi kosztami. Przy zabiegu takim jak liposukcja cena uzależniona jest od partii ciała. Przykładowo za sam brzuch będziemy musieli zapłacić w zależności od kliniki od 4 tys. do 8 tys. złotych. Tego typu zabiegi wykonuje się zwykle na kilka partii ciała, np. od razu na brzuch i biodra. Cena jest wtedy odpowiednio wyższa.

Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem operacyjnym, łączy się więc z pewnym ryzykiem powikłań. Liposukcji nie powinny poddawać się osoby bardzo otyłe. Ryzyko rośnie również z wiekiem pacjenta. Przeciwwskazaniami są choroby układu krążenia, zaburzenia krzepnięcia krwi, nowotwory, cukrzyca i ciąża.

Na miesiąc przed planowanym zabiegiem należy rzucić lub mocno ograniczyć palenie. Ważne jest stosowanie zaleconej przez lekarza diety. Konieczne jest również wykonanie zleconych przez niego badań krwi i moczu.

Jak wygląda zabieg odsysania tłuszczu?

Na chwilę przed zabiegiem chirurg zaznacza na ciele pacjenta obszary, które obejmie odsysanie tłuszczu. Sama operacja może trwać do dwóch godzin. Przeprowadza się ją w znieczuleniu ogólnym albo miejscowym. Na skórze wykonywane są małe nacięcia przez które chirurg wprowadza specjalną igłę-rurkę. Za jej pomocą rozbijane i zasysane są komórki tkanki tłuszczowej.

Po zabiegu pacjent musi pozostać w klinice na obserwacji przez jedną lub dwie doby. Przez około miesiąc po operacji musi nosić specjalny, dopasowany do ciała kombinezon. Nie może w tym czasie przejadać się, wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz dźwigać ciężkich przedmiotów. Zastosowanie się do zaleceń lekarza pozwoli utrzymać dobre efekty zabiegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here